Zeren OKÇUOĞLU KADIOĞLU, Uzman Klinik Psikolog

2010 yılından beri EkipNormaRazon’da çalışmakta olan Zeren Kadıoğlu on ergenlik döneminden itibaren ergen, genç yetişkin, yetişkin ve ailelerle çalışmaktadır. Bireysel terapi, aile terapisi, ergenler ve anne-babalarla grup çalışmalarını sürdürmektedir.

Çalıştığı alanlar

  • Ergenlik dönemindeki duygusal ve davranışsal sorunlar
  • Aile ici ilişki problemleri – Aile ve Cift Terapisi
  • Psikosomatik sorunlar
  • Kronik hastaliklarin (kanser, organ nakli, diyabet, vb…) ruhsal etkisi
  • Kayip ve Yas

Zeren Kadıoğlu, 2001 yılında Özel Saint Benoit Fransız Lisesi’nden, 2006 yılında ise Koç Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olmuştur. Klinik psikoloji alanındaki uzmanlığını İstanbul Üniversitesi’nde ve Fransa’daki Paris 7- Diderot Üniversitesi’nde tamamlamıştır.

Lisans ve yüksek lisans eğitimi boyunca Balıklı Rum Hastanesinde, Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Psikiyatri Bölümünde, İ.Ü. Çapa Tıp Fakültesi Konsültasyon-Liyezon Psikiyatrisinde ve İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Psikiyatrisi bölümlerinde hastane stajlarını tamamlamıştır. 2006-2008 yılları arasında bir danışmanlık merkezinde çocuk, ergen ve aileleriyle çalışmalarına devam etmiştir. Klinik Psikoloji uzmanlık eğitimi için Fransa’da bulunduğu süre boyunca Paris Robert Debré Çocuk Hastanesinde kanser hastası çocuk, ergen ve aileleriyle çalışmıştır. Ayrıca, Paris Centre Alfred Binet Ruh Sağlığı Merkezinde stajyer psikolog olarak çalışmış ve birçok eğitim ve seminere katılmıştır.

Çocuk/Ergen ve Aile Çalışmasında Teori ve Müdahale (PSİ Çocuk ve Aile Danışmanlık Merkezi), Çocuk ve Ergen Çizimlerinin Psikanalitik Yorumu (Uzm. Psikolog Funda Akkapulu), Rorschach, CAT ve TAT gibi projektif test eğitimlerini (Rorschach ve Projektif Testler Derneği) tamamlamış olan Zeren Kadıoğlu, aynı zamanda WISC-R ve Nöropsikolojik Testler (Türk Psikologlar Derneği) uygulayıcı sertifikasına da sahiptir. Aile ve Evlilik Terapileri Derneği’nden, Avrupa Aile Terapisi Derneği tarafından onaylı aile ve cift terapisi eğitimini tamamlamış, aynı zamanda Marmara Üniversitesi Hastanesinde düzenlenmiş sistemik aile terapileri gözlem grubuna katılmıştır. Ergen ve yetişkinlerle olan çalışmalarının yanında, transplantasyon (organ nakli) psikolojisi, psiko-onkoloji ve sağlık psikolojisi alanlarında da çalışmalarını sürdürmektedir. 2010-2012 yillari arasinda Medical Park Goztepe Hastanesi Organ Nakli bolumunde klinik psikolog olarak calismistir. 2013-2015 yillari arasinda ise Ulus Liv Hospital’de cocuk, ergen ve aileleriyle calismistir. Halen Sisli Memorial Hastanesinde gorev yapmaktadir. Zeren Kadıoğlu, halen psikoloji ve psikanaliz alanındaki bazı kitap bölümlerinin, metinlerin ve bilimsel makalelerin Fransızca ve İngilizce çevirisini yapmakta, çeşitli ulusal ve uluslararası kongrelere, eğitim gruplarına ve sertifika programlarına katılmaktadır.

UZMANIMIZIN DİĞER MAKALELERİ