Uzman Klinik Psikolog Nazan ÜLKÜ

1984 yılında İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümünden mezun oldu. 1985-1990 yılları arasında Adli Tıp Kurumunda psikolog olarak çalıştı. Bu kurumda adli kanallar yoluyla kuruma gönderilen vakaların ceza ehliyeti açısından incelenmesi ve gözlemini yaparak gerekli testlerin uygulanması (Rorschach, MMPI) ve psikiyatristlere raporlanmasından sorumluydu.

1990 yılında London School of Printing and Distributive Trades – The London Institute′te iki yıl süren Reklamcılık, Pazarlama, Halkla İlişkiler ve Satış Yönetimi eğitimini tamamladı. 1996 yılından 2003 yılına kadar İstanbul′da Unilever/Algida firmasında Dondurma ve Gıda bölümleri için kalitatif araştırmalar düzenledi, in-house gruplar yönetti. Dondurma grubunun lansman ve rölansman aktivitelerinin düzenlenmesine katkıda bulundum, marka konumlandırma çalışmalarına destek oldu.

1999-2001 yıllarında Yalova AMURT (Ananda Marga Universal Relief Team) Projesi′nin bir üyesi olarak Marmara depreminden sonra Yalova prefabriklerinde, Boğaziçi Üniversitesi ve İsviçre Kızıl Haçı işbirliği ile gerçekleştirilen proje kapsamında ergen ve yetişkin danışanlarla bireysel ve grup psikolojik destek çalışmaları yürüttü.

2006 yılında Doğuş Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı (İngilizce-Bilişsel Davranışçı Terapi) programını tamamladı. 2001- 2004 yılları Doç. Dr. Hanna Nita Scherler′den Gestalt Terapisi Sertifika Eğitimi, 2010 yılında Prof. Dr. Yankı Yazgan′dan Gelişimsel Psikopataloji, 2009-2010 yılları arasında Çapa ve Hacettepe Tıp Fakültelerinde Nöropsikoloji, 2013-2014 yılları arasında Psikoterapist Reyhana Seedat′tan Çocuk Merkezli Oyun Terapisi eğitimi aldı.

2007 yılından 2016 yılına kadar tam gün, 2016 yılından itibaren haftada iki gün Acıbadem Kozyatağı Hastanesi′nde çocuk, ergen ve yetişkinlerle danışmanlık, test uygulamaları yapmakta, psikoterapi çalışmaları yürütmekte ve aile danışmanlığı hizmeti vermektedir. 2016 yılından bugüne Ekip Norma Razon Çocuk, Genç ve Aile Danışmanlık Merkezi Caddebostan Şubesinde oyun terapisi, aile danışmanlığı, ergen ve yetişkinlerle bireysel ve grup psikoterapisi çalışmalarını yürütmektedir.