Aysun ERCAN, Psikolojik Danışman - Pedagog

2010 yılından itibaren EkipNormaRazon Erenköy’de çalışmakta olan Aysun Ercan bebeklikten ergenliğe kadar olan yaş grubu sorunlarıyla ilgili çocuk ve ailelerle çalışmaktadır. Bireysel terapi, çocuklarla ve anne-babalarla grup çalışmaları yapmaktadır.

Çalıştığı Alanlar

 

  • Duygusal sorunlar ( endişe, kaygı, korku, öfke )

Temel alışkanlık kazandırma ( uyku, yemek, tuvalet )

  • Okul seçimi, okula uyum
  • Akademik problemler
  • Öğrenme güçlüğü, dikkat dağınıklığı
  • Davranış problemleri
  • Disiplin sorunları
  • Sosyal beceri kazandırma
  • Çekingenlik, özgüven, iletişim sorunları
  • Alt ıslatma, kaka tutma problemleri

 

1964 yılında Kırklareli’nde doğan Aysun Ercan 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Pedagoji Bölümü’nden mezun oldu. Mezun olduktan sonra çeşitli yuvalarda öğretmenlik ve danışmanlık yaptı. 1997 – 2013 yılları arasında Özel Üsküdar SEV İlköğretim Okulu’nda psikolojik danışman olarak görev aldı.

1985 yılında 1 yıl süre ile Sabancı Spastik Çocuklar Merkezi’nde Dr. Bülent Madi’den “Beyin fonksiyonları ve öğrenme” konusunda eğitim aldı ve staj yaptı.

2002 yılında İstanbul Psikodrama Enstitüsü’nde temel aşama seviyesinde 1 yıl süre ile “Psikodrama” eğitimi aldı.

2003-2004 yılları arasında Yrd. Doç. Dr. Serap Özer’den Bender- Gestalt eğitimi aldı.

2004-2007 yılları arasında Türkiye Sistem Dizimleri Enstitüsü’nde Psikolog/ Psikoterapist Mehmet Zararsızoğlu’ndan“Aile Dizimi” eğitimi aldı.

2005-2007 yılları arasında Psikiyatrist/Psikoterapist Dr. Sezai Halifeoğlu ile mesleki süpervizyon çalışmalarına katıldı.

2008 yılında Yrd. Doç Dr. Tamer Ergin’den “Öğrenme güçlüğünün tespitinde CAS testi ve PASS Teorisi” konusunda eğitim aldı.

2008 yılında İstanbul Erickson Enstitüsü’nde temel aşama “Hipnoterapi” eğitimi aldı.

2009 yılında “Frostig Görsel Algı Gelişim Testi, CAS testi uygulama ve yorumlama” konularında eğitim ve süpervizyon çalışmalarına katıldı.

2008-2009 yılları arasında Uzm. Klinik Psikolog Neslihan Zabcı’dan“Psikanalitik yaklaşımlı çocuk ruhsal gelişimi”, “CAT ve TAT uygulama ve yorumlama” konularında eğitim ve süpervizyon aldı. Uzm. Klinik Psikolog Funda Akkapulu’dan“Projektif testler” eğitimini aldı.

2010 yılında Uzmn. Psikolog Filiz Çetin’den “Çocuk merkezli oyun terapisi” eğitimi aldı.

2013-2014 yıllarında Uluslararası Oyun Terapisi Derneği ( APT ) onaylı, Reyhana Seedat’tan  “ Çocuk merkezli oyun terapisi”, “ Ebeveyn-çocuk ilişkisi terapisi- Filial Terapi”, “Gelişimsel Temas”, “Sanat Terapisi”, “TerapötikHikayeler”, “Kum Tepsisi Terapisi”, “Cinsel istismar ve Travmaya maruz kalmış çocuklarla Terapi”, “DEHB tanısı almış çocuklarla oyun terapisi” eğitimlerini aldı.