Uzman Pedagog Güzide Soyak

Çalışma alanları ise özel öğrenme güçlüğü, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, gelişim değerlendirmesi, yeme bozukluğu, okul korkusu, aile danışmanlığı, psikolojik travma öyküsü olan çocukların gelişimsel, duygusal davranışsal, ve sosyal problemlerinin değerlendirilmesi, oyun terapisi, mindfulness gibi birçok terapi yaklaşımı ile çalışılmaları olmuştur. Sadece çocuklarla değil ergen ve ailelerle de çalışmalar yapmıştır.

Anne babalara ve meslektaşlarına yönelik birçok seminer vermiştir.

Aileler, anne baba dayanışma grupları, çocuk doktorları, çocuk yan dal uzmanları (endokr., gastr., yenidoğan, çocuk cerrahisi, çocuk ve ergen psikiyatrisi, psikolog ve psikiatristler) çoğunlukla iş birliği yaptığı uzmanlar olmuştur.

Doğum öncesi eğitimini, hamilelikte duygu durum değişiklikleri ve anne-baba olmak üzerine 10 yıl boyunca Amerikan Hastanesinde anne baba adaylarına vermiştir.

Prematüre bebeklerin takibi anne babaların bu süreçte psikolojik desteklerinin sağlanması için grup çalışmalarını yenidoğan servisinde düzenlemiştir.

Sağlık çalışanlarına hasta çocuk ve ailelerine yönelik seminerlerle psikolojik destek grupları oluşturmuştur.

İş Deneyimi

1.06.2002- 4.07.2022 yılları arasında 20 yıl süresince Vehbi Koç Vakfı Sağlık kuruluşların da Uzman Pedagog olarak çocuk, ergen ve ailelere hizmet vermiştir.

1.09.1993-30.05.2002 meslek hayatına Aile danışmanlık merkezlerinde başlamış ve çocuklarla özel eğitim çalışmaları yapmıştır.

1993’den bu yana Ekip Norma Razon ekibi ile ortak çalışma yapan Uzman Pedagog Güzide Soyak, çocuklarda sorun çözme ve danışmanlık hizmetlerini 2022’den bu yana bu kurumda devam etmektedir.