Evren GÜRSOY- Uzman Klinik Psikolog

2014’ten bu yana Ekipnormarazon’da Çocuk, Genç ve Aile Danışmanlık Merkezi’nde ergen ve yetişkinlere yönelik bireysel, çift ve aile terapisi yapmaktadır.

Başlıca çalıştığı konular

  • Yeme Bozuklukları (Anoreksiya Nervoza, Bulimiya Nervoza, Tepkisel Yeme Bozukluğu, Gece Yeme Bozuklukları)
  • Ergenlik dönemi sorunları ( Ergenlik dönemini tanıma, Aile içi çatışmalar, sınav kaygısı, beden imge problemleri, duygusal problemler)
  • LGBT (Lezbiyen, Gey, Biseksüel ve Transseksüel) ergen, yetişkin ve çiftler (Dışa açılma, ayrımcılıkla başa çıkma, aile içi kabullenme, anne-baba olma)
  • Dürtü kontrol problemleri ve bağımlılıklar
  • Kaygı ve stres yönetimi
  • Kayıp ve yas süreci
  • Çiftlerdeki iletişim problemleri, çatışmalar

 

Evren Gürsoy Kaliforniya Üniversitesi Los Angeles’da Psikoloji bölümünü bitirdikten sonra Specialised Health Services (Özel Sağlık hizmetleri) – VISTAS’da gelişimsel engeli ve ruh sağlığı bozukluğu olan yetişkinlere  bireysel danışmanlık verdi ve grup çalışmalarını yürüttü.

 

Klinik Psikoloji Yüksek Lisansını Antioch Üniversitesi Los Angeles’da Community Psychology (Toplum Psikolojisi) odaklı olarak tamamladı. Staj sürecinde bir yetişkin bakımevi olan Pasadena Residential Care Center’da farklı ruh sağlığı bozukluğu teşhisi almış kişilerle grup terapileri yaptı. Ayrıca Valley Travma Merkezi’nde mahkeme kararı ile yardım alması şart koşulmuş ailelerle,  şiddet ve cinsel istismara maruz kalmış kadın ve çocuklarla bireysel terapi, aile içi eğitim ve ev ziyaretleri gerçekleştirdi.

 

Klinik çalışmaları sırasında Narrative Therapy (Öyküsel Terapi) ve postmodern terapi yaklaşımlarına ilgi duymaya başlayıp Los Angeles’da bulunan Miracle Mile Community Practice’de Öyküsel Terapi eğitim ve danışmanlığı veren David Marsten ve ekibiyle çalıştı.  Buna paralel olarak Kaliforniya Yeme Bozuklukları Merkezi’nde (Eating Disorders Center California) Anoreksiya Nervoza, Bulimiya Nervoza başta olmak üzere farklı yeme bozuklukları teşhisleri alan ergen ve yetişkinlerle bireysel ve grup terapileri yaptı.

 

Türkiye’de Taksim Alman Hastanesi Yeme Bozuklukları Kliniği’nde çalıştıktan sonra, Kartal Belediyesi’ne bağlı kreşlerin müdürlüğünü yaptı. Okul ve çeşitli kuruluşlarda başta yeme bozuklukları olmak üzere birçok konuda  deneyimlerini paylaşmaya devam etmekte ve farklı sosyal sorumluluk projelerinde yer almaktadır. Evren Gürsoy evli ve iki çocuk annesidir.