ÇOCUKLARINIZLA ÇATIŞMAKTAN YORULDUNUZ MU?

 

Çocuklarımızın en üzgün olduğu anlar bize en çok ihtiyaç duydukları zamanlardır. Yaramazlık çocuğun etrafında ve içinde olanlarla bas etmekte zorluk çekmesinin bir sonucudur. Yönetme kapasitesi olmadığı yoğun duyguları vardır ve istenmeyen davranışları sadece sonuçtur, anne babanın yardımına ihtiyacı olduğuyla ilgili birer mesajdır.

GRUP TRIPLE-P OLUMLU ANNE BABALIK EĞITIM PROGRAMI

Sevgili anne babalar,

Aslında hangi ülkede, kültürde dilde ve ırkta olursa olsun anne babaların çocuklarıyla iletişimlerinde temelde zorlandıkları alanlar evrenseldir.

Triple P Olumlu Anne Babalık çocukların gelişimini desteklemeyi, davranışlarını yapıcı bir şekilde yönetmeyi amaçlayan bir çocuk yetiştirme yaklaşımıdır.

Bu yaklaşımla büyüyen çocukların, kendileriyle ilgili daha olumlu hissettikleri, duygusal ve davranışsal sorunlarının daha az olduğu gözlenmektedir. Bu yaklaşım,  çocukların, uyum sağlama ve bahsetme becerileri yüksek, kendine güvenen, duygularını fark edip yönetebilen, duygusal acıdan dayanıklı, başkalarıyla olumlu iletişim kurabilen ve problemleri etkili bir bicimde çözebilen bireyler haline gelmelerine katkıda bulunmaktadır. 

Olumlu anne babalık, güçlü, doyurucu ilişkiler kurma, iyi bir iletişim sağlama ve olumlu ilgi gösterme üzerine kurulmuştur. 

Olumlu anne babalık becerilerini kullanmayı öğrenen anne babalar, anne babalık görevlerini yerine getirirken daha az sıkıntı ve stres yaşarlar, kendilerini daha güvenli ve yeterli hissederler. Esleriyle anne babalık konularında yasadıkları çatışmalar da azalır.

Bu program çocukluk dönemi için 2 yaştan 12 yaşa kadar uygulanabilir.

GRUP SURECI:

Oluşan grupla 8 HAFTALIK bir çalışma yapılmaktadır.

ILK 4 HAFTA: Haftada bir, 2 saatlik grup oturumlarında her hafta farklı bir konu islenir, video izlenerek ve rol canlandırmalarla konular pekiştirilir. Oturumlar arasında ev ödevleri planlanır.

Her anneye ve  babaya ayrı ayrı uygulama el kitapçığı verilir.

5.-6. ve 7. HAFTALARDA: haftada bir 30 DAKİKALIK TELEFON oturumları her anne baba ile ayrı ayrı yapılarak sürecin takibi sağlanır.

  1. HAFTA: kapanış oturumu ve sürecin değerlendirilmesiyle tüm anne babaların katılımıyla grup sureci tamamlanır. (devamlılık zorunludur)

 

GRUP LİDERİ : Uzm. Pedagog İvet ALBUKREK

 

İLK OTURUM: 

GUN VE SAAT:

18 Ekim Perşembe günü 10.00-12.00 saatleri arasında yapılacaktır.

ÜCRET: 

Katılımcılardan her oturum, anne+baba birlikte veya anne, baba tek geldiğinde  250TL +KDV ücret alınır.

 

YER: Ekipnormarazon Çocuk Genç ve Yetişkin Eğitim ve Danısmanlık Hizmetleri

 

NOT:  Katılmayı arzu eden anne babalarımızın, 0212 246 34 76 numaralı ofis telefonumuzdan arayarak isimlerini yazdırmaları gerekmektedir. Kontenjan sınırlıdır.

CocukluDunya.com Açıldı

0-6 yaş çocuklarınızın gelişimi için özel rehberiniz CocukluDunya.com Prof. Dr. Norma Razon’un danışmanlığında açıldı

Çocuklarla Sosyal Beceri Geliştirme Grup Çalışması

Merkezimizde 10-12 yaş çocuklarına yönelik;

Sosyal becerilerini geliştirmek, benlik saygılarını arttırmak, ilişkilerinde yaşadıkları zorlukları yenmeleri için duygusal olarak onları güçlendirmek amacıyla;

4 haftalık bir grup çalışması başlatılacaktır. Çalışmalar sırasında duygusal-sosyal gelişim ve kişilik gelişimini destekleyici farklı terapötik kutu oyunlarından da yararlanılacaktır. İlgilenenler; çocuklarının isimlerini ve yaşlarını yazdırabilirler.

Filial Oyun Terapisi

ekipmormarazon Nişantaşı ve Caddebostan’da Filial Oyun Terapisi- Ebeveyn-Çocuk İlişkisini geliştirmeye yönelik anne-babalarla bireysel ve grup çalışmaları yapılmaktadır

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir